Wino pochodzące z południowej części województwa podlaskiego na Wysoczyźnie Drohiczyńskiej, na południowej stronie rzeki Bug obok Podlaskiego Parku Krajoznawczego przełomu Bugu. Winnica Korol zwana również jako Winnica Mielnik. Podłożem są osady kredowe.

Będąc na III turnusie Praktyk u winiarza na Morawach – praktyki enologii UJ, była możliwość prze degustowania również niektórych win uczestników praktyk. Ten Regent okazał się wg. opinii naszego gospodarza i sommeliera z Winnicy Fuzgrunty jako bardzo poprawnym i zaskakująco bogatym winem czerwonym. Przy ocenie w ciemno na pewno nie oznaczyłby to wino jako wino z głębi Polski. Ładny nos i usta. Bardzo owocowe, sporo czereśni czarnej, wiśni, malin, pełne, o dobrym ciele, dzięki bogactwu wapnia całkiem wyraźnie mineralne, soczyste. Dobrze przeprowadzona fermentacja jabłkowo-mlekowa dała winu delikatność, aksamitność, harmonię kwasowości i słodkawych tanin. Ten Regent podobał się wszystkim.

Wyróżnienia: Srebrny medal Ogólnopolski Konkurs Win w Zielonej Górze w 2013 i 2014 roku , brązowy medal win polskich ENOEXPO Kraków 2013.

Wina wyprodukowane w Winnicy Mielnik są na światowym poziomie !

Ukoronowaniem jakości produkowanych win było uzyskanie złotego medalu na konkursie międzynarodowym win Galicja Vitis w 2015 roku za wino Regent z 2012 roku..

Winnica jako ekologiczna jest certyfikowana i posiada wszelkie pozwolenia na produkcję i sprzedaż win wraz z akcyzą.

Zapraszamy do degustacji i zakupów win w winiarni w Mielniku , ul. Popław 3 lub na telefon 604273338.